سرگرمی

داستان Death Stranding چطور آغاز می‌شود؟

بازدیدها: ۰

مطلبی که پیش روی شماست، هیچ اسپویلری از بازی Death Stranding را شامل نمی‌شود. در واقع بدون از بین بردن لحظات احساسی یا پیچش‌های داستان دراماتیکش، می‌توان تقریباً به راحتی برخی از مفاهیم بنیادین ساخته جدید کوجیما را تشریح کرد.

البته که بازی جزییات بسیار زیادی در روایت دارد و مسائل مختلفی را باید مد نظر داشته باشید. اما این مطلب قرار است چارچوبی کلی از اطلاعاتی که لازم است پیش از تجربه Death Stranding بدانید فراهم آورد تا بهتر بدانید ماجرا از چه قرار است.

بیشتر بخوانید:

دث استرندینگ چیست؟

داستان Death Stranding

در داستان بازی، «دث استرندینگ» پدیده‌ای بوده که بسیاری از مردم جهان را به کام مرگ کشانده. جامعه از هم فرو پاشیده است و موسسه‌ای به نام Bridges وارد میدان می‌شود تا شهرهای آمریکا را که از یکدیگر جدا افتاده‌اند را مجدداً بهم متصل کند.

با این حال، گروه‎های تروریستی مداخله می‌کنند و برخی از جوامع زیر نظر بریجز و گروه‌های مکاشفه این موسسه در غرب، نیست و نابود می‌شوند. در این لحظه است که بازی آغاز شده و شما در نقش «سم پورتر بریجز» قرار می‌گیرید.

سم بریجز کیست و چه می‌کند؟

داستان Death Stranding

سم بریجز همانطور که از نامش می‌توان فهمید، یک «پورتر» است. این یعنی شما باید محموله‌هایی را از یکی از تاسیسات بریجز به تاسیسات دیگر ببرید. گاهی هم از این تاسیسات به سراغ پناهگاه‌هایی می‌روید که هنوز به شبکه ارتباطی بریجز متصل نشده‌اند؛ شبکه‌ای که قرار است نقاط مختلف کشور را به یکدیگر متصل کند. هدف غایی، گفتن اینست که «ما به تو کمک کردیم، دلت می‌خواد به شبکه متصل شی؟»

هرچه افراد بیشتری -با استفاده از گردن‌بندی عجیب به نام Q-pid- به شبکه متصل شوند، در مناطق بیشتری قادر به ساخت‌وساز و مشاهده جزییات دقیق‌تر در مینی‌مپ خواهید بود. با این کار ضمنا روسای بریجز را خوشحال می‌کنید؛ چرا که در حال ایجاد پلی استعاره‌ای میان مناطقی خواهید بود که در تراژدی دث استرندینگ، از یکدیگر جدا افتاده‌اند.

وظیفه شما در داستان Death Stranding چیست؟

داستان Death Stranding

هدف اصلی شما در بازی، پیمودن مسیری طولانی به سمت اقیانوس آرام و متصل کردن بیشترین تعداد ممکن از هاب‌ها به یکدیگر است. در این میان با دشمنانی نامرئی و عجیب روبه‌رو خواهید شد که BT نامیده می‌شوند و قصد کشتن شما را دارند. تروریست‌هایی به نام MULE نیز وجود دارند که قبلاً پورتر بوده‌اند اما حالا در صدد کشتن شما هستند.

افزون بر این‌ها، تروی بیکر (صداگذار شهیر صنعت بازی) را هم در نقش کاراکتری به نام Higgs داریم که او نیز تمام تلاش خود را برای کشتن شما به کار می‌گیرد. به بیان دیگر، تقریباً همه می‌خواهند شما را از صحنه روزگار محو کنند.

خوشبختانه اما سم بریجز هیچوقت کشته نمی‌شود. در عوض به هنگام مرگ، او به محیطی به نام Seam فرستاده شده و با شنا کردن به سمت بدنش و پشت سر گذاشتن سکانسی عجیب که نوزاد معروف بازی انگشت خود را می‌مکد، قادر به بازگشت به زندگی است.

با پیشروی در بازی، تروریست‌های بیشتری ظاهر می‌شوند و دلایل پشت پرده کاری که انجام می‌دهید، حتی از قبل هم گنگ‌تر می‌شود. و باید خودتان را برای کلی پیاده‌روی در کوهستان‌های برفی و رودخانه‌های پر پیچ و خم آماده کنید. اما نگران نباشید: در پایان بازی همه‌چیز واضح می‌شود.

در حال حاضر چیزی که باید به یاد داشته باشید اینست که وظیفه شما انتقال محموله‌های مختلف -بدون اینکه آسیب ببینند- است. در هر مقصد، افرادی با ناامیدی هرچه تمام‌تر منتظر ملزومات خود هستند و برای اینکه آن‌ها را مجاب به پیوستن به شبکه بریجز کنید، باید تحت تاثیر قرارشان دهید.

دیگر اسپویل نمی‌کنیم

داستان Death Stranding

این تمام چیزی است که هنگام ورود به Death Stranding باید بدانید: مردم مرده‌اند، آمریکا از هم پاشیده، افرادی سعی کردند دوباره آن‌ را احیا کنند اما با مداخله تروریست‌ها روبه‌رو شدند، تلاش‌های مضاعف با شکست همراه بود و حالا شما از راه رسیده‌اید تا تکه‌های پازل را به یکدیگر متصل کنید؛ حتی اگر دقیقاً ندانید که چرا اصلاً این وظیفه به شما محول شده است.

علاوه بر این افراد زیادی به دنبال کشتن شما هستند، اما شما هیچوقت واقعاً نمی‌میرید و این یعنی باید انقدر به تلاش دوباره و دوباره ادامه دهید تا بالاخره ماموریت‌تان تمام شود.

البته که اتفاقات زیادی بین وقایع ابتدایی بازی و وقایع نهایی آن رخ می‌دهد که گره‌گشایی هرچه بیشتر در داستان را در پی دارد. بنابراین اگر واقعا می‌خواهید از داستان بازی Death Stranding سر در بیاورید، لازم است کفش آهنی به پا کرده و برای یک ماجراجویی طولانی آماده شوید. فراموش نکنید که پیش از آغاز ماجراجوییتان این مطلب مهم را هم بخوانید.

.

/۱lc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا