سرگرمی

چرا Avengers: Endgame به قسمت دوم Infinity War تبدیل نشد؟

بازدیدها: ۰

فیلم Avengers: Endgame از لحاظ داستانی یک دنباله برای Avengers: Infinity War محسوب می‌شود. حال بسیاری از افراد معترض بودند که چرا نام آن Avengers: Infinity War Part II نبود. آن‌طور که می‌دانیم، کوین فایگی رئیس استودیو مارول تصمیم نهایی در این باره را اتخاذ کرده است. در ابتدا جو و آنتونی روسو کارگردانان فیلم خبر از ساخت یک عنوان دو قسمتی را دادند اما پس از مدتی مشخص شد این دو قسمت کاملاً از یکدیگر جدا خواهند شد. منطق و دلیل این کار آن بود که دو فیلم، داستان‌هایی کامل و متفاوت را روایت می‌کنند و حتی از نظر نوع داستان‌پردازی هم با یکدیگر تفاوت دارند. به تازگی خبری منتشر شده که نشان می‌دهد مهم‌تر از این دست فلسفه‌بافی‌ها، تصمیم و خواسته کوین فایگی بوده است.

Avengers: Infinity War

اتفاقات مذکور باعث شد اونجرز ۴ تقریبا تا چهار ماه پیش از اکران، اسم و عنوانی نداشته باشد. در این مدت هوادران حدس‌های مختلفی راجع به اسم فیلم می‌زدند؛ برخی معتقد بودند اسم اونجرز ۴ برای این اعلام نمی‌شود که احیاناً چیزی از Infinity War اسپویل نشود. اما کوین فایگی خیلی زود در یک مصاحبه‌ این شایعه را رد نمود. با توجه به اتفاقات «جنگ بی‌نهایت»، مسئولان استودیو مارول به شکلی جدی و بی‌نقص از لو رفتن فیلم‌نامه Endgame جلوگیری کردند. نوع داستان‌پردازی در اونجرز ۳ به گونه‌ای بود که بشکنِ تانوس بهترین راه برای پایان‌بندی آن محسوب می‌شد. اینگونه، عنوان بعدی (Avengers: Endgame) می‌توانست داستان را به شکلی کاملاً متفاوت و جدید پیش ببرد. نویسندگان فیلم کریستوفر مارکوس و استیون مک‌فیلی هم این موضوع را به تایید رسانده‌اند.

مک‌فیلی و مارکوس در مصاحبه خود با سایت ComicBook از پافشاری فایگی برای جدا شدن Infinity War و Endgame گفتند. رئیس استودیو مارول در آن زمان روی پروژه‌های دیگری مانند Ant-Man & The Wasp و Captain Marvel هم کار می‌کرده و این موضوع برای نویسندگان عجیب بوده که فایگی با چنین حجم کاری می‌توانست بر تمام پروژه‌ها نظارت داشته باشد.

مارکوس: او [کوین فایگی] واقعاً برای جدا کردن فیلم‌ها و روایت دو داستان مستقل جنگید. مشخصاً داستان آن‌ها بهم ربط دارد اما او به هیچ وجه یک «قسمت اول و قسمت دوم» نمی‌خواست. او یک پایان نفس‌گیر برای هر کدام نمی‌خواست. شاید برخی از مردم پایان Infinity War را «نفس‌گیر» و شکل‌دهنده قسمتی دیگر بخوانند اما این حرف درست نیست. این فیلم به طور کامل پایان یافت.

مک‌فیلی: کوین [فایگی] شبیه به یک مربی است. کاری می‌کند بازیکنان بروند داخل زمین و بازی را ببرند. کوین شما را به کار تشویق می‌کند و می‌گوید:«نه، تو می‌توانی کارت را بهتر انجام دهی. بشکن تانوس می‌تواند در نقطه پایانی قرار بگیرد. تو توانایی انجامش را داری…» و او واقعا در کارش عالی است.

Avengers: Infinity War

فیلم Avenger: Infinity War در لحظه‌ای غم‌بار و تراژیک به پایان رسید در حالی که تقریباً تمام ابرقهرمانان عزیزانی را از دست داده بودند. در آخر فیلم هم تانوس را دیدیم که در The Garden دوران بازنشستگی خود را سپری می‌کرد؛ این صحنه‌ها بر پایان کامل فیلم تاکید داشتند. مک‌فیلی توضیح داد:

ایده Infinity War تحمیل شکست بر ابرقهرمانان فیلم بود و اینکه انتقام‌جویان واقعاً شکست خورده‌اند. انگار همه چیز تمام شده بود. مخصوصاً برای تانوس، تمام اتفاقات به خوبی و خوشی به اتمام رسید و او به اهداف خود دست یافت.

مارکوس صحبت‌های همکارش را ادامه داد:

قهرمان داستان برنده شد؛ حال می‌تواند رزه خود را در گوشه‌ای آویزان کند. تانوس به آنچه می‌خواست رسید و حال می‌تواند به استراحت و یک زندگی آرام فکر کند.

شاید همچنان برخی از افراد معتقد باشند فیلم Avengers: Endgame قسمت دومِ Infinity War محسوب می‌شود، چراکه دارد ادامه همان داستان را – مانند «هری پاتر و یادگاران مرگ» در دو قسمت ساخت شد – روایت می‌کند. اما جدای از داستان‌پردازی مرتبط، دو فیلم Avengers تفاوت‌های بسیار عمیقی دارند، از نحوه روایت گرفته تا سرعت و شکل کلی داستان. Avengers: Infinity War داستانی صریح و واضح داشت و در مرکز همه چیز، تانوس مشاهده می‌شد. در فیلم بعدی اوضاع تغییر کرد و داستان کمی خلاقانه‌تر و پیچیده‌تر شد؛ در حالی که قهرمانان مارول در متن آن بودند. ورای تمام این صحبت‌ها، مخاطبان از هردو فیلم نهایت لذت را بردند و موفقیت مارول با تبدیل شدنِ Endgame به پرفرو‌ترین فیلم تاریخ، کامل گشت.

منبع: Screen Rant

.

/m1

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا