سرگرمی

۱۰ دلیل که طرفداران پلی استیشن باید برای سال ۲۰۲۰ هیجان‌زده باشند

بازدیدها: ۰

در ابتدای یک سال یا دهه میلادی جدید، بسیاری از گیمرها به بازی‌هایی که از گذشته باقی مانده نگاه می‌کنند و در تلاش برای بازی کردنشان، در اوقاتی که بازی‌های زیادی منتشر نمی‌شود به سراغ بازی‌های فراموش شده‌شان می‌روند. ولی سال جدید همراه با سیل بازی‌ها و سخت‌افزارهای جدید هم خواهد بود که به خصوص طرفداران پلی استیشن باید حسابی برایش هیجان زده باشند.

با داشتن تعداد زیادی بازی انحصاری، پلی استیشن ۴ قرار است در سال جدید هم پلتفرم محبوبی برای گیمرها باشد چون در طول چند ماه آینده بسیاری بازی جدید از راه می‌رسد و در ادامه و به رسیدن به انتهای سال سخت افزار جدید یعنی پلی استیشن ۵ هم خودش را نشان می‌دهد. پس برویم و لیست را ارزیابی کنیم:

انبوهی از بازی‌های جدید

انتظارات از Resident Evil 3

سال ۲۰۲۰ همراه با بازی‌های بزرگ زیادی برای کنسول‌های مختلف از راه می‌رسد و طرفداران و دارندگان پلی استیشن ۴ هم در این میان بهره بسیاری خواهند برد. بعضی از این بازی‌های غیر انحصاری مثل بازی اونجرز، Cyberpunk 2077 و DOOM Eternal چشم‌های بسیاری را به خود دوخته‌اند.

Resident Evil 3 Remake خیلی نزدیک است و گرچه Dying Light 2 به تاریخ نامعلومی از سال ۲۰۲۰ موکول شد ولی می‌دانیم که امسال یک بازی زامبی محور مهم دیگر را هم خواهیم داشت. Gods & Monsters و Watch Dogs 3 هم از سوی یوبیسافت می‌رسد و بسیاری بازی دیگر هستند که هنوز از وجودشان خبر نداریم ولی در خرداد ماه و با بالا گرفتن هیجان E3 از حضورشان مطلع خواهیم شد.

Dreams

بازی جدید مدیا مولکول، همان نوابغی که سری بازی تحسین شده LittleBigPlanet را خلق کردند از همان روزهای اولی که پلی استیشن ۴ را رونمایی کردند معرفی شده بود. بعد از ارائه نسخه‌های بتا اما Dreams تقریبا روزهای آخر توسعه‌اش را پشت سر می‌گذارد و آنطور که به نظر می‌رسد، با یک محصول انقلابی طرف هستیم که نه فقط یک بازی، بلکه ابزاری مهم برای بازی‌سازی در هر سبک و ژانری که تصورش را می‌کنید خواهد بود.

بی‌شمار بازی جالب و چندین نمونه بازسازی بازی‌های محبوب و مراحل خاطره‌انگیز در Dreams تا به حال طراحی شده که با از راه رسیدن بازی می‌توانید آن‌ها را تجربه کنید یا خودتان آستین بالا بزنید و هر چیزی که دوست دارید خلق کنید. گویا بازی ساختن از هر زمان دیگری ساده‌تر شده و Dreams شاید بتواند انقلابی در این زمینه به پا کرده و مسیر را برای همیشه عوض کند. بازی Dreams در تاریخ ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۸ برای کنسول پلی استیشن ۴ عرضه می‌شود و شایعاتی پیرامون عرضه آن روی پی سی هم شنیده می‌شود.

The Last of Us Part 2

بازی The Last of Us 2

شاید مهم‌ترین محصولی که همه در سال ۲۰۲۰ انتظارش را می‌کشند، The Last of Us Part 2 باشد. ناتی داگ با ادامه داستان The Last of Us قصد دارد دوباره ثابت کند که در زمینه روایت داستان، بازی‌های ویدیویی هیچ از بهترین و شاخص‌ترین فیلم‌های سینمایی کم ندارند. بسیاری معتقدند که The Last of Us بهترین بازی دهه گذشته بود و انتظارات از The Last of Us Part 2 هم بسیار بالاست.

نسخه دوم متاسفانه یک بار تاخیر خورده و حالا در روز جمعه ۹ خرداد سال ۱۳۹۹ برای پلی استیشن ۴ عرضه می‌شود. تاخیر برای چنین بازی بزرگی به معنای نیاز زمان بیشتر برای ارائه گیمی است که کمترین نقص ممکن را به لحاظ فنی دارد و طبیعتا کیفیت بهتر، حتی اگر چند ماه دیرتر به دستمان برسد مطلوب خواهد بود.

Iron Man VR

نه به اندازه بازی جدید اونجرز اما در حد و اندازه‌ی خودش، بازی Iron Man VR که قرار است به صورت انحصاری برای هدست واقعیت مجازی سونی یعنی PSVR عرضه شود برای مخاطبان هیجان‌انگیز ظاهر شده. در این بازی قادر خواهید بود با پوششی آهنی و در نقش تونی استارک آسمان دنیای مارول را بشکافید و ماموریت‌های متعددی انجام دهید.

Iron Man VR به مجموعه بازی‌های انحصاری هدست واقعیت مجازی سونی پیوسته و مخصوص آن ساخته شده. با توجه به محافظه‌کاری سونی در عرضه بازی‌های انحصاری واقعیت مجازیش روی پلتفرم‌های دیگر، بعید است که این یکی هم روی هدست‌های دیگر قابل بازی باشد و بنابراین اگر طرفدار آیرون من هستید باید به فکر تهیه یک هدست واقعیت مجازی سونی باشید. Iron Man VR نهم اسفند ماه ۱۳۹۸ از راه می‌رسد.

Nioh 2

ادامه بازی Nioh که تیم نینجا در سال ۲۰۱۷ عرضه کرد قرار است امسال برای پلی استیشن ۴ به صورت انحصاری عرضه شود و در ژانر سولز لایک بهترین بازی باشد؛ سبکی که بازار را در سال ۲۰۱۹ تحت سلطه درآورده بود و بهترینش هم تاجدار سال ۲۰۱۹ شد. تا به امروز هم بدون اغراق می‌توان گفت Nioh 2 بهترین بازی سولزلایکی است که توسط فرام سافتور خالق سکیرو، دارک سولز و بلادبورن ساخته نشده، بنابراین ماجرا برای Nioh 2 هم بسیار هیجان انگیز است.

بعد از چشیدن طعم بخشی از Nioh 2 در نسخه بتایی که پاییز ۲۰۱۹ عرضه شد، پرواضح است که نسخه دوم هم می‌تواند موفق ظاهر شود. تیم نینجا تمام بازخوردهای تسترهای نسخه بتا را هم جمع آوری کرده و در حال اعمال آن‌ها روی بازی است تا نسخه نهایی برای همه‌ی کاربران رضایت‌بخش باشد. برای بازی کردن Nioh 2 باید تا ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ منتظر بمانید.

Final Fantasy 7 Remake

واقعا صحبت کردن در مورد هیجانی که برای Final Fantasy 7 Remake داریم دشوار است. اسکوئر انیکس با تغییرات عمده‌ای که روی داستان، نحوه ارائه بازی و بازطراحی کاراکترها لحاظ کرده حواشی و هیجان بسیاری پدید آورده ولی هرچقدر هم که حواشی به دنبال این بازی باشد، هیچ چیز نمی‌تواند جلوی شوقی که ما برای تجربه Final Fantasy 7 Remake در ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ را داریم بگیرد.

بعد از سال‌ها شایعه، ارائه نسخه‌های دموی فنی، شوخی‌های مختلف و میم‌های بی‌پایان، اسکوئر انیکس بالاخره قرار است پردرخواست‌ترین ریمیک تاریخ بازی‌های ویدیویی را منتشر کرد.

Persona 5 Royal

این یکی یک بازی جدید نیست ولی با این حال اتفاق مهمی است برای دارندگان پلی استیشن ۴. بازی Persona 5 Royal قرار است بهترین راه برای بازی کردن یکی از مهم‌ترین بازی‌های سال ۲۰۱۶ باشد. Persona 5 Royal قرار است همراه با جلوه‌های تصویری جدید، ماموریت‌های نو و لوت‌های مناسبی برای بازیکن‌هایی باشد که می‌خواهند سرتاسر بازی را بگردند و با همه شیاطین درونی مبارزه کنند.

اگر تجربه‌ای از سری بازی پرسونا ندارید، خود Persona 5 به تنهایی فرصت خوبی است تا ماجراجویی جدید و کاملا متفاوتی را آغاز کنید. Persona 5 Royal در روز طبیعت و ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ منتشر خواهد شد.

Yakuza 7

سگا خیلی آرام و پیوسته در حال عرضه همه نسخه‌های سری بازی Yakuza روی پلی استیشن ۴ بوده و این مسیر را با Yakuza Kiwami 1 و Yakuza Kiwami 2 آغاز کرد تا اینکه در نهایت نسخه ریمستر همه بازی‌های سری را روی کنسول داد. با این حال آینده‌ی سری یاکوزا فراموش نشده و Yakuza 7 قرار است در تاریخ نامعلومی از سال ۲۰۲۰ عرضه شود.

برخلاف قبل اما یاکوزا ۷ قرار است روی یک سیستم مبارزه متفاوت متمرکز شود و اگر تجربه بازی‌های قبلی سری را دارید باید خودتان را برای مبارزات نوبتی، چیزی شبیه به آنچه در سری فاینال فانتزی دیدید (پیش از فاینال فانتزی ۱۵) آماده کنید.

Ghost of Tsushima

یک بازی مهم دیگر پلی استیشن ۴ که احتمالا امسال از راه می‌رسد Ghost of Tsushima نام دارد. البته هنوز تاریخ انتشار دقیق بازی معلوم نیست و فقط می‌دانیم تابستان سال ۱۳۹۹ زمان عرضه بازی خواهد بود. سیستم مبارزات سهمگین، قابلیت شخصی‌سازی شخصیت Ghost در بازی، نمایش ژاپن فئودال با سبک هنری حیرت‌انگیز و گرافیکی خیره‌کننده باعث شده تا راجع به بازی جدید ساکر پانچ بسیار شوق داشته باشیم.

اطلاعات بیشتر راجع به این بازی و زمان عرضه‌اش را احتمالا دقیق‌تر و در زمان رونمایی از کنسول بعدی سونی یعنی پلی استیشن ۵ می‌شنویم چون انتظار می‌رود این بازی برای نسل بعد هم عرضه شود. آها… صحبت از پلی استیشن ۵ شد…

پلی استیشن ۵

و بهترین دلیل را هم آخر از همه می‌گوییم. سونی از ماه‌ها پیش رسما اعلام کرده که نسل جدید کنسول‌های بازی خودش را به موقع با تعطیلات پایان سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد کرد. هنوز چیز زیادی از پلی استیشن ۵ نمی‌دانیم چون سونی حتی ظاهر کنسول را هم برخلاف مایکروسافت رونمایی نکرده. فقط در نمایشگاه CES که اوایل ماه ژانویه برگزار شد با لوگوی دستگاه آشنا شدیم و چند ماه قبل هم تعدادی از قابلیت‌های اصلی دستگاه را از زبان مارک سرنی، معمار کنسول جدید سونی شنیدیم. با این وجود، شایعات در مورد قابلیت‌های پلی استیشن ۵ بسیار زیاد است و احتمالا سونی با دست پر و به زودی کنسولش را پیش از E3 رونمایی خواهد کرد.

پلی استیشن ۵ اما زمان عرضه‌اش یک رقیب سرسخت به نام ایکس باکس سری ایکس دارد، گرچه داده‌ها نشان می‌دهد کنسول جدید سونی اواخر امسال دست بالاتر را نسبت به مایکروسافت دارد. هر دو کنسول قرار است صفحات لودینگ را به دست تاریخ بسپارند و بحث اجرای بازی‌های قدیمی‌تر روی کنسول‌های جدید و اشتراک‌های ماهانه هم اکوسیستم کنسول‌ها را زنده‌تر از گذشته می‌سازد. بنابراین همه چیز به این ختم خواهد شد که کدام شرکت می‌تواند کاربران را با ویژگی‌ها و بازی‌های انحصاری بیشتر جذب خود کند و فاتح نسل نهم جنگ کنسول‌ها باشد.


تماشا کنید: سال آخر پلی استیشن ۴

 

منبع: GameRant (با اندکی دخل و تصرف)

.

/۲mb

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا